Πύλη Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης Δήμου Αλίμου
Παρασκευή, 22 Σεπτεμβρίου 2017
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Ο Δήμος Αλίμου / Επιτροπές

Επιτροπές

Επιτροπή Παρακολούθησης Προγράμματος Διαχείρισης Αδέσπτων Ζώων Συντροφιάς

Α. Τακτικά μέλη
  Άννα Κεσίσογλου (Δημ.Σύμβουλος – Πρόεδρος)
  Μουτσάτσου Μαρία (Εθελόντρια φιλόζωος – Αντιπρόεδρος)
  Γρηγορόπουλος Χρήστος (Κτηνίατρος – Α.Μ. 1903)
  Τριάντης Θεωδωρής (Εκπαιδευτής σκύλων)
  ΜπαλτσαβιάΑικατερίνη (Εθελόντρια φιλόζωος)  

Β. Αναπληρωματικά μέλη
  Δημάκης Δημήτριος (Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Αντίληψης)
  Καρελάς Ιωάννης (Εθελοντής φιλόζωος)  
  Τσαντάκη Μελανθία (Κτηνίατρος – Α.Μ. 1519)
  ΚαραμανωλάκηΑρετή (Εθελόντρια φιλόζωος) 
  Φουστάνα Ευαγγελία (Εθελόντρια φιλόζωος) 


Δημοτική Επιτροπή Παιδείας 

Πρόεδρος:
Ιωάννης Μαριόλης

Αναπληρωματικό μέλος: Λουκία Μελισσαράτου 


Παρατηρητές

Δημήτριος Δόγκας

Βαγγέλης Περόπουλος

Θεοφανή Πύρζα

Επιτροπή Ελέγχου Ακτής Αλίμου (ΕΠ.ΕΛ.ΑΚ)

Τακτικά μέλη

Ανδρέας Κονδύλης Δήμαρχος - Πρόεδρος

Αναστασία Σιμητροπούλου

Ιωάννης Πέτσας

Αναπληρωματικά μέλη:

Δημήτριος Γιαννακόπουλος

Παναγιώτα Προυντζοπούλου

Δήμητρα Κλεώπα - Μπίσμπα  

Επιτροπή παραλαβής ανταλλακτικών και εργασιών επισκευής οχημάτων (π.δ. 28/80) για το έτος 2014

Τακτικό μέλος: Αρτέμιος Καραμολέγκος

Αναπληρωματικό μέλος: Δημήτριος Δημάκης

Επιτροπή παραλαβής εργασιών και υπηρεσιών (π.δ. 28/80) για το έτος 2014

Τακτικό μέλος: Αρτέμιος Καραμολέγκος

Αναπληρωματικό μέλος:

Επιτροπή Διαχείρισης λογαριασμών που τηρούνται στην Εμπορική Τράπεζα στο όνομα της Επιτροπής Ανέγερσης Προτομής Σαράφη και του Κέντρου Μελετών Θουκυδίδη 

Ανδρέας Κονδύλης - Δήμαρχος

Δήμητρα Κλεώπα - Μπίσμπα - Δημοτική Σύμβουλο

Μαρία Παπαδημητρίου - Διευθύντρια Οικονομικών Υπηρεσιών 

Δημήτριος Γεωργακόπουλος - Αναπληρωτής Διευθυντής Διοικητικών Υπηρεσιών 

Επιτροπή εκκαθάρισης άχρηστου υλικού 

Μαρία Ανανιάδου - Παγουρτζή

Δήμητρα Κλεώπα - Μπίσμπα

Γεώργιος Παναγουλόπουλος 

Επιτροπή εκκαθάρισης άχρηστου Μηχανογραφικού υλικού 

Μαρία Ανανιάδου - Παγουρτζή - Δημοτική Σύμβουλο

Εμμανουήλ Γαρυφαλάκης - Δημοτικός Σύμβουλος

Κωνσταντίνος Κουρτέλης - Τεχνικός Υπάλληλος του Δήμου 

Επιτροπή εκκαθάρισης παλαιών αρχείων του Δήμου 

Τακτικό μέλος

Αναπληρωματικό μέλος: Αναστασία Σιμητροπούλου 

Επιτροπή ελέγχου στοιχείων για την απόδοση των τελών διαμονής παρεπιδημούντων και επί των ακαθάριστων εσόδων Κέντρων Διασκέδασης, Εστιατορίων κ.λ.π.

Τακτικό μέλος: Αναστασία Σιμητροπούλου

Αναπληρωματικό μέλος: Χριστίνα Βράνη

Επιτροπή για τις άδειες Καταστημάτων Υγειονομικού Ενδιαφέροντος 

Τακτικά μέλη:

Ιωάννης Μαριόλης - Πρόεδρος

Θεοδώρα Σύρμα

Ιωάννης Πέτσας

Παναγιώτης Νικολάου

Δημήτριος Κλαυδιανός

Κυριακή Καμαρινού 

Αναπληρωματικά μέλη

Δημήτριος Γιαννακόπουλος

Κωνσταντίνα - Θεοδώρα Γκόνη

Δήμητρα Κλεώπα - Μπίσμπα

Νικόλαος Τσαμπαρλής

Θεοφανή Πύρζα

Επιτροπή χαρακτηρισμού χώρων Αιγιαλού και Παραλίας ως πολυσύχναστων και ρύθμισης θαλάσσιων μέσων αναψυχής 

Τακτικό μέλος: Άννα Κεσίσογλου

Αναπληρωματικό μέλος: Στέφανος Διαμαντής

Επιτροπή Παραλαβής εργασιών του άρθρου 273 του Ν. 3463/2006 

Επιτροπή ανέλκυσης, απομάκρυνσης ή εξουδετέρωσης ναυαγίων ή πλοίων 

Τακτικό μέλος: Άννα Κεσίσογλου

Αναπληρωματικό μέλος: Νικόλαος Τσαμπαρλής

Επιτροπή αξιολόγησης των ακινήτων που μισθώνονται από το Δήμο για τις ανάγκες των υπηρεσιών του σύμφωνα με το άρθρο 7 του Π.Δ. 270/81

Ευδοξία Δουδωνή - Πρόεδρος

Ιωάννης Πέτσας

Επιτροπή εκτίμησης και εκποίησης ακινήτων 

Ευδοξία Δουδωνή - Πρόεδρος

Ιωάννης Πέτσας

Επιτροπή για τα Πρωτοβάθμια Συμβούλια επιθεώρησης Θεάτρων, Κινηματογράφων και παρεμφερών επιχειρήσεων
Νομαρχίας Αθηνών

Τακτικό μέλος: Εμμανουήλ Γαρυφαλάκης

Αναπληρωματικό μέλος: Μαρία Αραπάκη 

Επιτροπή για τα Δευτεροβάθμια Συμβούλια επιθεώρησης Θεάτρων, Κινηματογράφων και παρεμφερών επιχειρήσεων Νομαρχίας Αθηνών

Τακτικό μέλος

Αναπληρωματικό μέλος: Άννα Κεσίσογλου  

Επιτροπή αντικειμενικού προσδιορισμού αξίας ακινήτων

Τακτικό μέλος: Αναστασία Σιμητροπούλου

Αναπληρωματικό μέλος: Ευδοξία Δουδωνή

Επιτροπή Επίλυσης φορολογικών διαφορών για το έτος 2015

Τακτικό μέλος: Χριστίνα Βράνη

Αναπληρωματικό μέλος: Δημήτριος Γιαννακόπουλος

Μέλη Πολεοδομικής Επιτροπής

Α. Τακτικά μέλη  
Ευάγγελος Κακαβής
Αθανάσιος Σχίζας
Νικόλαος Γροζόπουλος
Ηλίας Πέτρου
Σταματίνα Ζησιμοπούλου - Βόγλη
Νικόλαος Βανδώρος
Ευθύμιος Κατσαρός
Ευάγγελος Τσαμίτας
Κλεοπάτρα Μπακαλίδου
Νικόλαος Αναγνώστου
Εμμανουήλ Μπακατσιάς 

Β. Αναπληρωματικά μέλη
Ιωάννης Γιαβής
Βασίλειος Αναλυτής
Σωτηρία Μασούρη
Αρτέμιος Καραμολέγκος
Αναστασία Σιμητροπούλου
Μαρία Αραπάκη
Σπυρίδων Κρασάκης
Έλενα Παπαιωάννου
Γιάννης Μπελιάς
Δημήτριος Πιρζάς
Χριστόδουλος Φιλιππίδης